0212 227 5519
Anasayfa
Jin Op Dr Turgay Karakaya
Jinekolojik Hizmetlerimiz
Adres ve Telefonlarımız

Kürtaj Öncesi Gebelik Testleri

Günümüzde gebelik testleri çok basite indirgenmiş ve halkın çok kolay ulaşabileceği duruma getirilmiştir. Bunun sebebi çocuk yetiştirmenin her gün daha zor bir hale gelmesi ve halkın bilinçlenerek istenmeyen gebeliklerin yasal sınırlarda iken anlaşılması , net karar verebilmek için zaman kazanma ihtiyacıdır.

Kürtaj yani çocuk aldırma kararı vermeden önce gebe olup olmadığınıza emin olmalısınız , doktora başvurmaya gerek olmadan bunu basit olarak anlayabilirsiniz , olması gereken adet tarihiniz geçeli en az 1 hafta oldu ile herhangi bir eczaneden yaklaşık 5 TL ye alabileceğiniz bir gebelik testini evde kendiniz uygulayabilirsiniz , tuvalette idrarınızı yapmaya başladıktan hemen sonra alınacak bir damla idrarı testin üzerine damlatın çift çizgi görüntülenirse bu gebe olduğunuzu gösterir , tek çizgi ise gebe olmadığınızı kesin olarak göstermez , gebelik-testi-nasil-yapilir-8gebelik hormonlarının idrara ulaşması zaman alabilir , eğer gebelik testiniz negatif ise , adet olana kadar her gün tekrarlamanız gerekir idrarla yapılan gebelik testini , 2 hafta geçmesine rağmen hala negatif çıkıyor ise başka bir sağlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz , mutlaka doktora başvurunuz . Gebelik testinin negatif çıktığı durumlarda durum acil ise yani gebe olup olmadığınızı acilen öğrenmeniz gerekiyorsa , kanda B-HCG testi yaptırabilirsiniz , bu test kesin olarak gebe olup olmadığınızı gösterecektir , yada Ultrason ile rahim üstten incelenebilir , gebelik kesesi görüntülenirse zaten gebesinizdir.

Jinekolojik muayenede gebelik kesesi tespit edilirse ve sizde çocuk aldırma konusunda kararlı iseniz aynı seansta kürtaj işlemide yapılabilir. Yaklaşık 15 dakika sürer.

Kürtaj Fiyatları : Kürtaj ücreti gebelik haftası arttıkça yükselir ayrıca genel anestezi taleb edilirse kürtaj fiyatına anestezi ücretide ilave olur.

Gebelik testleri hakkında güncel bilgiler için bloğumuza bakınız : http://gebeliktestleri1.blogspot.com/2013/08/gebelik-testleri-gebelik-belirtileri.html

Gebelik testleri ve kürtaj ücretleri hakkında arayın : 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Asilnet Web Tasarım © 2012